רחוב החשמונאים 37א
ק. מוצקין
טלפון: 04-8700363
טלפון למידע:
1-800-301-888
info@usmf.co.il :דוא"ל

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

התמחות<< מסלולי לימוד

מסלולי לימוד הזמנה ללימודים האוניברסיטה


בחר וידאו על אוניברסיטה

חדש:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


התמחות

התמחות –סוג של לימודים פוסט-אוניברסיטאיים לרופאים בתחומי רפואה שונים. ייעודה העיקרי – לתת הכשרה תיאורטית ומעשית בהתאם לתוכנית, על מנת לשפר את הרמה המקצועית של רופא מומחה פעיל.

לימודים למקצוע של עמית מחקר הינם לימודים פוסט-אוניברסיטאיים לרופאים המתמחים בתחומים צרים ובעלי ניסיון של יותר מ-3 שנים, על מנת לאפשר להם לעבוד במוסדות רפואיים ציבוריים. משך הלימודים הינו שנתיים.

בשנת 1991 בעקבות הדרישה העקשנית מצד כמה מראשי המגמות של האוניברסיטה ובתמיכה של משרד הבריאות החלה הכשרה של 60 התלמידים הראשונים מבין בוגרי האוניברסיטה המצטיינים ב-3 מקצועות. (כירורגיה כללית, מיילדות וגינקולוגיה, וטראומה ואורתופדיה).

כיום 1600 תלמידים משתתפים בהתמחות פוסט-אוניברסיטאית ב-37 מקצועות וב-40 מקצועות בתחום המחקר.

בתחילה משך ההתמחות היה 2 -3 שנים בהתאם למקצוע. החל מ-2001 התאפשר להאריך את משך ההתמחות עד 4 שנים למתמחים במקצועות הכירורגיים ועד 5 שנים למתמחים בנוירו-כירורגיה. בתחום מחלות פנימיות משך הלימודים הינו 3 שנים וברפואה מונעת ורוקחות – שנתיים.
הפקולטה להתמחות ומחקר נוסדה על פי צו הרקטור של האוניברסיטה הממלכתית לרפואה ולרוקחות ע"ש ניקולאיה טסטמיטנו של הרפובליקה של מולדובה מיום 1.11.2000 על מנת לשפר את רמת ההשכלה הפוסט-אוניברסיטאית באמצעות התמחות ומחקר מדעי. מימיה הראשונים של הפקולטה עומד בראשה הדיקן ולריו רבנקו, פרופסור אוניברסיטאי, מועמד למדעים  וכ'ו.

בהסתמך על הניסיון של מדינות רבות וגם על הניסיון שלנו ניתן להסיק שהתמחות הינה הדרגה הגבוהה ביותר של השכלה פוסט-אוניברסיטאית. מולדובה הפכה לראשונה בין מדינות בריה"מ לשעבר אשר הנהיגה את הלימודים האלה אשר הנחשבים צעד גדול מאוד בהשכלה פוסט-אוניברסיטאית.

כתוצאה מפעילות הפקולטה החל משנת 1991 אלפי אנשים סיימו חוק לימודים בפקולטה להתמחות ומחקר מדעי בתת-תחומים של כירורגיה ומחלות פנימיות, אשר כוללים את כל מגוון המגמות ברפואה המודרנית בכירורגיה, רפואה פנימית, רפואת שיניים, רוקחות ועוד.

כיום סגל ההוראה ב-15 המגמות וב-2 קורסים כולל 161 אנשים , ביניהם 15 פרופסורים אוניברסיטאיים, 82 מרצים בעלי תואר מועמד למדעים ו-64 אסיסטנטים. בתור בסיס קליני של הפקולטה להתמחות ולמחקר מדעי משמשים מוסדות רפואיים רפובליקאניים ועירוניים הפזורים בין קישינב לבלטי, ארגיי וקחול .

לימודי התמחות מתקיימים לפי תוכניות  וסטנדרטים במקצועות שאושרו ע"י משרד הבריאות של רפובליקת מולדובה.

אחרי העמידה בבחינה לרישיון של רופא מתמחה, הבוגרים מקבלים תעודות רופא מומחה לפי פורמט שאושר, ובציון של דרגת ההכשרה של רופא מומחה בתחומים הנ"ל.


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

מסלולי לימוד הזמנה ללימודים האוניברסיטה
כל הזכויות שמורות © שנדל בע''ם 2010